34% Off
‹ Prev
Next ›
LIFENOTES 7X5 NOTEBOOK
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Produced with recycled paper.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to all ages.
- StockCode: ROA12511CS
$175.55
LIST: $265.41
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Edge |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Height | 0.30" |
| Length | 7" |
| Features | Printed ~ Storage Pocket ~ Smooth ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Description
Keep track of your life with Lifenotes. Fashionable cover icons and colors are perfect for everyday notes. Convenient small size will fit where it needs to—pocketbook, briefcase, backpack. Don't worry about the wire snagging on your clothes, as the wire loops are locked closed. Four designs allow you to use different themes for different uses.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-30450813 Stock Available
-
Product Code: TOP6397812 Stock Available
-
Product Code: TOP25280466 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Out of Stock
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: MEA055125619 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433466 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432878 Stock Available
-
Product Code: MEA055105281 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77333657 Stock Available
-
Product Code: ROA77308250 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892975 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028928462 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028926425 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: ROA1228420 Stock Available
-
Product Code: ROA12274Out of Stock
-
Product Code: ROA122646 Stock Available
-
Product Code: MEA0929415 Stock Available
-
Product Code: MEA0621070 Stock Available
-
Product Code: MEA0620696 Stock Available
-
Product Code: ROA77922860 Stock Available
-
Product Code: ROA7792171 Stock Available
-
Product Code: ROA7792067 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77332269 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
Reviews
No Reviews