14% Off
‹ Prev
Next ›
5SUB NTBK POLY WRBND 11 X 9 ASST
6 Stock Available
$30.54
LIST: $35.68
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Product Name | 5-Subject Wire-Bound Notebook |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Height | 0.60" |
| Length | 11" |
| Features | Divider ~ Snag Resistant ~ Micro Perforated ~ Moisture Resistant ~ Resist Bleed-through |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | Vietnam |
Product Information
| Brand | Oxford |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Five dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Five-subject notebook includes 200 sheets of paper.
Also Consider
-
Product Code: UNV20930Out of Stock
-
Product Code: SPR83255BD3 Stock Available
-
Product Code: SPR8325515 Stock Available
-
Product Code: SPR8325254 Stock Available
-
Product Code: SPR832512077 Stock Available
-
Product Code: SKU-348829147 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: RED33360114 Stock Available
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: MEA06900373 Stock Available
-
Product Code: MEA06622330 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037366173 Stock Available
-
Product Code: MEA05682164 Stock Available
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT307 Stock Available
-
Product Code: MEA099103710 Stock Available
-
Product Code: MEA0520413 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: REDA7BLK30 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101191 Stock Available
-
Product Code: PAC2428204 Stock Available
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews