34% Off
‹ Prev
Next ›
MARBLE COMP,BLACK,WIDE,100
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Printed in the traditional marble pattern.
- StockCode: ROA77231CS
$99.54
LIST: $150.49
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Printed ~ Perforated ~ Class Schedule ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-30450813 Stock Available
-
Product Code: TOP9022251 Stock Available
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: TOP6397812 Stock Available
-
Product Code: TOP3506130 Stock Available
-
Product Code: SKU-303820733 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: TOP2533255 Stock Available
-
Product Code: TOP2533144 Stock Available
-
Product Code: TOP2533034 Stock Available
-
Product Code: TOP25280466 Stock Available
-
Product Code: TOP2523255 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Out of Stock
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: RED5311026 Stock Available
-
Product Code: RED5301024 Stock Available
-
Product Code: RED33502385 Stock Available
-
Product Code: RED3300848 Stock Available
-
Product Code: RED33004159 Stock Available
-
Product Code: MEA055125619 Stock Available
-
Product Code: JDKE6700824 Stock Available
-
Product Code: MEA0620864 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433466 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432878 Stock Available
-
Product Code: MEA055105281 Stock Available
-
Product Code: MEA05222198 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77333657 Stock Available
-
Product Code: ROA77308250 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
-
Product Code: RED33560130 Stock Available
-
Product Code: RED33002334 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: SKU-302892975 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028928462 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028926425 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA77475Out of Stock
-
Product Code: SKU-3037366173 Stock Available
-
Product Code: MEA05682164 Stock Available
-
Product Code: MEA0929415 Stock Available
-
Product Code: MEA0621070 Stock Available
-
Product Code: MEA0620696 Stock Available
-
Product Code: MEA0606273 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77332269 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Out of Stock
Reviews
No Reviews