32% Off
‹ Prev
Next ›
MARBLE COMP,BLACK,COLLGE,80
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Printed in the traditional marble pattern.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- StockCode: ROA77226CS
$294.74
LIST: $430.92
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 80 |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Height | 0.33" |
| Length | 9.8" |
| Features | Permanent Bind ~ Class Schedule ~ Tear Proof ~ Durable Cover ~ Stiff-back ~ Stiff-cover ~ Perforated ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-30450813 Stock Available
-
Product Code: TOP6397812 Stock Available
-
Product Code: TOP25280466 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028926425 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Out of Stock
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: MEA055125619 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433466 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432878 Stock Available
-
Product Code: MEA055105281 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305910148 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059100Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: ROA77475Out of Stock
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77332269 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Out of Stock
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Reviews
No Reviews