4% Off
‹ Prev
Next ›
Mead 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook - 70 Sheets - 140 Pages - Spiral Bound - 3 Hole(s) - 10 1/2" x 8" - 10" x 8"0.5" - White Paper - Assorted Cover - Durable Cover, Bleed Resistant, Perforated, Spiral Lock, Lightweight - 4 / Pack
43 Stock Available
- Spiral binding for smooth page turning.
- Double-sided, ruled paper.
- Durable, coated paper cover.
- 3-hole punched to store in your favorite binder.
- Great for color coding by subject.
- Notebook spiral binding will not snag and resists uncoiling to keep your notes together.
- StockCode: MEA72873
$9.70
LIST: $10.08
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | 1 Subject Wide Ruled Spiral Notebook |
| Width | 8" |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | Assorted |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Features | Durable Cover ~ Bleed Resistant ~ Perforated ~ Spiral Lock ~ Lightweight |
| Length | 0.5" |
| Height | 10" |
Product Information
| Brand | Mead |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook features durable, coated covers to keep your notes protected all year long. Wide-ruled, high-quality paper resists ink bleed to help keep your writing legible. Neat sheet pages are perforated for clean, consistent removal. Spiral lock wire prevents the coil from snagging onto your clothing or backpack. 70-page, one-subject notebook is perfect for projects, classes, office meetings and more.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: SKU-304502981 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045028Out of Stock
-
Product Code: SKU-3045027398 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045026Out of Stock
-
Product Code: MEA450048616 Stock Available
-
Product Code: MEA84002968 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-30450813 Stock Available
-
Product Code: TOP25280466 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289242077 Stock Available
-
Product Code: SKU-30416833856 Stock Available
-
Product Code: MEA055125619 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027433466 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027432878 Stock Available
-
Product Code: MEA055105281 Stock Available
-
Product Code: ROA77333657 Stock Available
-
Product Code: ROA77308250 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37106596 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101191 Stock Available
Reviews
No Reviews