40% Off
‹ Prev
Next ›
Compostion Book, 9-3/4"x7-1/2", 3/8" Rld, 100Shts, BK/Marble
191 Stock Available
- Help track student handwriting progress.
- Colorful, distinctive covers make it easy to find the grade level and ruling that you need.
- 100 sheets ruled front and back.
- Printed alphabet on inside front cover.
$2.74
LIST: $4.59
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Composition Book |
| Width | 7.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 9.75" |
| Length | 0.1" |
| Features | Durable ~ Hard Cover |
| Manufacturer | Dixon Ticonderoga Company |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Black Marble |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Pacon |
| Type | Notebook |
Description
Durable, hard cover, one-subject composition books are great for note taking and journaling. 3/8" wide ruled with red margin. Measures 9.75" x 7.5". Includes 100 sheets.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-302892975 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews