34% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,WB,3SUB,WIDE
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- 3-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
- Ruled to help keep notes neat.
- Smooth, white, 15 lb writing paper.
- Snag-proof performance with coil-locked wire binding
- StockCode: ROA10041CS
$202.69
LIST: $306.44
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 120 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Height | 0.50" |
| Length | 10.5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Divider ~ Durable Cover ~ Printed ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Width | 8" |
| Product Name | Wirebound Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is ruled. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance. Three-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: UNV20930Out of Stock
-
Product Code: SKU-348829147 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: PAC243452 Stock Available
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037378Out of Stock
-
Product Code: MEA06622330 Stock Available
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA720578 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT307 Stock Available
-
Product Code: MEA099103710 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37106596 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101191 Stock Available
-
Product Code: PAC2428204 Stock Available
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305910148 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059099246 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-3037366173 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Reviews
No Reviews