29% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,WB,11",COLLEGE
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- StockCode: ROA11015CS
$240.30
LIST: $339.96
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.30" |
| Length | 11" |
| Features | Snag Proof ~ Coil Locked ~ Smooth ~ Nonperforated ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Width | 8.5" |
| Product Name | College Ruled One Subject Spiral Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: TOP2563429 Stock Available
-
Product Code: SKU-53711146 Stock Available
-
Product Code: MEA06132190 Stock Available
-
Product Code: MEA06100105 Stock Available
-
Product Code: REDA10200RED12 Stock Available
-
Product Code: REDA10200BLK34 Stock Available
-
Product Code: REDA10150BLK14 Stock Available
-
Product Code: JDKK6703028 Stock Available
-
Product Code: JDKK66652313 Stock Available
-
Product Code: PKP9978ASTHZE48 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews