34% Off
‹ Prev
Next ›
MEMO BOOK,WIREBOUND,3X5
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Poly cover to protect your notes.
- Pocket-sized to fit neatly in shirt pockets.
- Brown kraft back cover.
- Narrow-ruled, 15 lb white paper for neater notes.
- StockCode: ROA14016CS
$209.02
LIST: $316.02
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Binding Location | Top |
| Number of Sheets | 75 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 72 / Carton |
| Width | 3" |
| Product Name | Narrow Ruled Topbound Spiral Memo Pad Book |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | India |
| Cover Color | Black ~ Green ~ Red ~ Light Blue |
| Height | 0.30" |
| Length | 5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Top Side Opening ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Memo Book |
Description
Poly cover memo notebook. Fits neatly in shirt pockets. Smooth, white, 15 lb writing paper is narrow ruled. Covers are produced from durable 19 pt poly. The back cover is 24 pt brown kraft.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3044925Out of Stock
-
Product Code: SKU-3044924Out of Stock
-
Product Code: TOP4509451 Stock Available
-
Product Code: OXF45093275 Stock Available
-
Product Code: SKU-299621615 Stock Available
-
Product Code: TOP25095164 Stock Available
-
Product Code: SKU-2996214112 Stock Available
-
Product Code: TOP25093564 Stock Available
-
Product Code: RED311202896 Stock Available
-
Product Code: MEA45644205 Stock Available
-
Product Code: MEA45534292 Stock Available
-
Product Code: RED31220453 Stock Available
-
Product Code: SKU-3015896240 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews