27% Off
‹ Prev
Next ›
COLORED STENO BOOK PACK
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Covers are printed on heavy-duty board for reliable protection.
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- Colored paper to brighten up your workspace.
- Smooth writing paper is Gregg-ruled with center line.
- StockCode: ROA12354CS
$176.29
LIST: $241.28
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Gregg Ruled |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Enviroshades Recycled Spiral Steno Memo Book |
| Width | 6" |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | White |
| Country of Origin | India |
| Length | 9" |
| Height | 1.25" |
| Features | Smooth ~ Heavy Duty Cover ~ Coil Locked ~ Chipboard Backing ~ Perforated ~ Unpunched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Steno Book |
Description
Brighten up your desk with colored paper steno books. Smooth, 15# writing paper is Gregg ruled with a center line, in grey ink. Paper is recycled. Covers are printed on a heavy-duty white board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059164Out of Stock
-
Product Code: TOP800127 Stock Available
-
Product Code: TOP7413056 Stock Available
-
Product Code: TOP25472141 Stock Available
-
Product Code: TOP25270146 Stock Available
-
Product Code: ROA1228420 Stock Available
-
Product Code: ROA12274Out of Stock
-
Product Code: ROA122646 Stock Available
-
Product Code: ROA7716017 Stock Available
-
Product Code: RED36646311 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078849 Stock Available
-
Product Code: BSN90650118 Stock Available
-
Product Code: BSN26742141 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007505209 Stock Available
-
Product Code: BSN267412530 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005483140 Stock Available
-
Product Code: BSN267401696 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews