34% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,WB,11",NARROW
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Smooth writing surface for neater notes.
- Perforated for easy removal and 3-hole punched for easy fit in 3-ring binders.
- Stasher cover with built-in pocket.
- Snag-proof spiral wire with coil locks.
- StockCode: ROA11097CS
$250.20
LIST: $378.27
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Height | 0.33" |
| Length | 11" |
| Features | Hole-punched ~ Easy Tear ~ Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Name | Stasher Narrow Ruled One Subject Spiral Notebook |
| Width | 9" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
One subject "Stasher" wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper with a red margin line. Sheets are micro-perforated for easy and clean tear-out to 11 x 8.5. There is a storage pocket built into the inside of each cover. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: TOP2533255 Stock Available
-
Product Code: TOP2533144 Stock Available
-
Product Code: TOP2533034 Stock Available
-
Product Code: TOP2523255 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028926425 Stock Available
-
Product Code: ROA13361Out of Stock
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: RED5311026 Stock Available
-
Product Code: RED5301024 Stock Available
-
Product Code: RED3300848 Stock Available
-
Product Code: MEA0929415 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SKU-305910148 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059100Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-3037366173 Stock Available
-
Product Code: MEA0620864 Stock Available
-
Product Code: MEA0606273 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
Reviews
No Reviews