15% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Lifenotes College Ruled Recycled Memo Spiral Notebook - 80 Sheets - 160 Pages - Printed - Spiral Bound - Both Side Ruling Surface - 15 lb Basis Weight - 56 g/m² Grammage - 7" x 5" - 1.25" x 5"7" - White Paper - Recycled - 4 / Pack
4 Stock Available
- Coordinated colors of cover, wire and paper appeal to fashion conscious.
- Convenient size fits in pocketbooks and carry cases.
- Cover designs are very appealing to females of all ages.
- Produced with recycled paper.
- StockCode: ROA12531
$22.11
LIST: $26.07
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 80 |
| Product Name | Lifenotes Wirebound Notebook |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 3% |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Features | Storage Pocket ~ Easy Tear ~ Snag Proof ~ Micro Perforated |
| Length | 7" |
| Height | 1.25" |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Pink ~ Purple ~ Blue ~ Green |
| Assembly Required | No |
| Basis Weight | 15 lb |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
Alternative Products
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: TOP2080135 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892975 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028928462 Stock Available
-
Product Code: SKU-348829147 Stock Available
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: ROA1228420 Stock Available
-
Product Code: ROA12274Out of Stock
-
Product Code: ROA122646 Stock Available
-
Product Code: MEA0620696 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
Reviews
No Reviews