31% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,FASHION POLY CVR
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- 3-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
- Ruled to help keep notes neat.
- Smooth, white, 15 lb writing paper.
- Snag-proof performance with coil-locked wire binding
- Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
- StockCode: ROA10034CS
$154.81
LIST: $223.00
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 70 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.25" |
| Length | 10.5" |
| Features | Hole-punched ~ Nonperforated ~ Durable Cover ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Bubblegum Pink ~ Wisteria Purple ~ Lemon Yellow ~ Sky Blue |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Product Name | College Ruled Poly Cover One Subject Spiral Notebook |
| Width | 8" |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is ruled. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance. Three-hole punched for an easy fit inside 3-ring binders.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3059096Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059093Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: MEA450048616 Stock Available
-
Product Code: MEA84002968 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: TOP2080135 Stock Available
-
Product Code: SKU-348829147 Stock Available
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: ROA1228420 Stock Available
-
Product Code: ROA12274Out of Stock
-
Product Code: ROA122646 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
Reviews
No Reviews