34% Off
‹ Prev
Next ›
NOTEBOOK,11",5SUB,COLLEGE
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- StockCode: ROA11295CS
$234.58
LIST: $354.66
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Product Name | Premium College Ruled Five Subject Spiral Notebook |
| Width | 9" |
| Height | 0.80" |
| Length | 11" |
| Features | Micro Perforated ~ Storage Pocket ~ Hole-punched ~ Easy Tear ~ Coil Locked ~ Smooth ~ Snag Proof |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Country of Origin | United States |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-305910148 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059100Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059095Out of Stock
-
Product Code: SKU-3059094Out of Stock
-
Product Code: SKU-305909251 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909161 Stock Available
-
Product Code: SKU-305909090 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059089Out of Stock
-
Product Code: SKU-305908824 Stock Available
-
Product Code: SKU-3059087Out of Stock
-
Product Code: SKU-304502981 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045028Out of Stock
-
Product Code: SKU-3045027398 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045026Out of Stock
-
Product Code: TOP7410956 Stock Available
-
Product Code: TOP7350635 Stock Available
-
Product Code: TOP7350511 Stock Available
-
Product Code: TOP6536252 Stock Available
-
Product Code: TOP65031Out of Stock
-
Product Code: TOP6385959 Stock Available
-
Product Code: TOP637956 Stock Available
-
Product Code: TOP6379486 Stock Available
-
Product Code: TOP2544767 Stock Available
-
Product Code: OXF25400138 Stock Available
-
Product Code: TOP2533255 Stock Available
-
Product Code: TOP2533144 Stock Available
-
Product Code: TOP2533034 Stock Available
-
Product Code: TOP2523255 Stock Available
-
Product Code: TOP2080135 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892975 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028928462 Stock Available
-
Product Code: SKU-3028926425 Stock Available
-
Product Code: SKU-302892554 Stock Available
-
Product Code: SKU-30289242077 Stock Available
-
Product Code: SKU-348829147 Stock Available
-
Product Code: SKU-3165161672 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: RED33360114 Stock Available
-
Product Code: PAC243452 Stock Available
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037378Out of Stock
-
Product Code: MEA06900373 Stock Available
-
Product Code: MEA06622336 Stock Available
-
Product Code: SKU-3037366173 Stock Available
-
Product Code: MEA05682164 Stock Available
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA720578 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: SKU-3027476307 Stock Available
-
Product Code: MEA099103710 Stock Available
-
Product Code: MEA0929415 Stock Available
-
Product Code: SKU-302746227 Stock Available
-
Product Code: MEA0621070 Stock Available
-
Product Code: MEA0620696 Stock Available
-
Product Code: MEA0606273 Stock Available
-
Product Code: MEA0520413 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7723024 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: SKU-30161884 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7BLK30 Stock Available
-
Product Code: BORL21150R36 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37106596 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101191 Stock Available
-
Product Code: PAC242970 Stock Available
-
Product Code: PAC2428204 Stock Available
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews