20% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Square Brute Container - 28 gal Capacity - Square - Sturdy, Handle, Easy to Clean, Rounded Corner - 22.5" Height x 22.5" Width x 21.5" Depth - Plastic - Gray - 6 / Carton
1 Stock Available
$476.51
LIST: $595.56
Product Details
General Information
| Capacity | 28 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 22.5" |
| Product Name | Square Brute Container |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 22.5" |
| Depth | 21.5" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Square Brute Container offers more capacity for storage or refuse collection than round containers. Nesting handles allow secure fit for side-by-side use. Rounded corners and smooth contours are easy to clean. Tight-fitting lid for the sturdy plastic container is sold separately.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS16STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GY12 Stock Available
-
Product Code: GJO60465123 Stock Available
-
Product Code: GJO1158125 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700GRAY21 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGOut of Stock
-
Product Code: RCP356988GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BK16 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BG11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GY140 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT5 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews