32% Off
‹ Prev
Next ›
HLS Commercial 17 Gallon Stainless Steel Swing Top - Swing Lid - 17 gal Capacity - Round - Durable, Fingerprint Proof, Smudge Resistant, Handle, Easy to Clean - 25.5" Height x 16" Width x 16" Depth - Stainless Steel - Silver - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- SWING TOP PROVIDES QUICK DISPOSAL
- LID CLOSES AUTOMATICALLY TO KEEP TRASH OUT OF SIGHT
- FOR LOBBIES, STORES, RESTROOM, OFFICES
- STAINLESS STEEL FINISH IS SMUDGE-RESISTANT AND EASY TO CLEAN
$304.34
LIST: $450.00
Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 16" |
| Product Name | 17 Gallon Stainless Steel Swing Top |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16" |
| Country of Origin | China |
| Height | 25.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Manufacturer | HLS Commercial |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
17-Gallon Swing Top Trash Can features a slim, space-efficient design and wide access to make this can perfect for busy stores, offices, lobbies, homes and more. Swing top lets you dispose of trash quickly and easily. Large capacity holds lots of trash to prevent frequent bag changes. Side handles allow easy transportation from room to room. Stylish, stainless steel body is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings. Trash can its standard-size trash bag liners (not included).
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews