32% Off
‹ Prev
Next ›
HLS Commercial Semi-Round Open Top Trash Can - 18 gal Capacity - Half-round - Fingerprint Proof, Smudge Resistant, Durable, Handle - 26" Height x 12.4" Width x 19.8" Depth - Stainless Steel - Silver - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- LARGE 18 AND 24 GALLON CAPACITY
- WIDE OPENING ACCOMMODATES
- BULKY TRASH
- SLOPED LID PREVENTS ACCUMULATION OF TRASH
- SIDE HANDLES FOR EASY TRANSPORTATION
- FINGERPRINT-PROOF AND SMUDGE-RESISTANT STAINLESS STEEL
$347.69
LIST: $512.50
Product Details
General Information
| Capacity | 18 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 12.4" |
| Product Name | Semi-Round Open Top Trash Can |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 19.8" |
| Manufacturer | HLS Commercial |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Height | 26" |
Product Information
| Brand | HLS Commercial |
| Type | Waste Receptacle |
Description
18-Gallon Semi-Round Open Top Trash Can offers quick and effective waste disposal in entryways, lobbies, stores and more. Elegant, durable stainless steel is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings. Slim, half-round shape saves space for convenient placement in tight spaces. Wide opening allows easy disposal of large and bulky items. Sloped lid prevents the accumulation of trash. Side handles help you keep a firm grip for easy transportation.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP188355229 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews