10% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container - 16 gal Capacity - Rectangular - Handle, Durable, Chemical Resistant, Crush Resistant, Recyclable - 25" Height x 11" Width x 22" Depth - Black - 1 Each
6 Stock Available
- Venting channels make liner removal easy.
- Slim profile makes it easy to put this trash can anywhere.
- Can liner cinches to make removal easy.
$93.69
LIST: $104.68
Product Details
General Information
| Capacity | 16 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 11" |
| Product Name | Slim Jim 16-Gallon Vented Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 22" |
| Height | 25" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Can is designed to make trash removal easy. Venting channels take the strain out of liner removal, while the trash can's liner cinches to make removal faster. Features molded handles and base grips for easy lifting and handling. Constructed from sturdy plastic.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews