32% Off
‹ Prev
Next ›
HLS Commercial Dual Side Entry Odor Control Trash Can
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- LARGE 18 AND 24 GALLON CAPACITY
- DUAL SIDE ENTRY PUSH DOORS
- ABSORBX ODOR FILTER NEUTRALIZES TRASH ODORS
- WHEELS ALLOW FOR EASY MOBILITY
- FINGERPRINT-PROOF AND SMUDGE-RESISTANT STAINLESS STEEL
$309.65
LIST: $455.00
Product Details
General Information
| Capacity | 18 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 11" |
| Product Name | Dual Push Door Odor Control Trash Can |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 17" |
| Country of Origin | China |
| Height | 34.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Manufacturer | HLS Commercial |
Product Information
| Brand | HLS Commercial |
| Type | Waste Receptacle |
Description
18-Gallon Dual Side Entry Trash Can features openings on both sides for quick, easy waste disposal in entryways, lobbies, stores and more. Large capacity holds lots of trash to prevent frequent bag changes. The odor filter compartment houses the easy-to-replace, AbsorbX odor filter to absorb and neutralize trash odors. Four wheels at the base allow easy transportation. Stylish, stainless steel body is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP188355229 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews