32% Off
‹ Prev
Next ›
HLS Commercial Dual Push Door Odor Control Trash Can - Push Door Opening - 24 gal Capacity - Rectangular - Rolling - Wheels, Fingerprint Proof, Smudge Resistant, Mobility - 42.2" Height x 11" Width x 17" Depth - Stainless Steel - Silver - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- LARGE 18 AND 24 GALLON CAPACITY
- DUAL SIDE ENTRY PUSH DOORS
- ABSORBX ODOR FILTER NEUTRALIZES TRASH ODORS
- WHEELS ALLOW FOR EASY MOBILITY
- FINGERPRINT-PROOF AND SMUDGE-RESISTANT STAINLESS STEEL
$382.19
LIST: $562.50
Product Details
General Information
| Capacity | 24 gal |
| Product Color | Silver |
| Width | 11" |
| Product Name | Dual Push Door Odor Control Trash Can |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 17" |
| Manufacturer | HLS Commercial |
| Manufacturer Website Address | http://www.hlscommercial.com |
| Height | 42.2" |
Product Information
| Brand | HLS Commercial |
| Type | Waste Receptacle |
Description
24-Gallon Dual Push Door Trash Can features dual-side entry, push doors for quick, easy waste disposal in entryways, lobbies, stores and more. Large capacity holds lots of trash to prevent frequent bag changes. The odor filter compartment houses the easy-to-replace, AbsorbX odor filter to absorb and neutralize trash odors. Four wheels at the base allow easy transportation. Stylish, stainless steel body is fingerprint-proof and smudge-resistant to minimize cleanings.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GY12 Stock Available
-
Product Code: GJO60465123 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGOut of Stock
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT5 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews