5% Off
‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 23-gallon Space-Saving Waste Container - 23 gal Capacity - Rectangular - Handle - 30" Height x 20" Width x 11" Depth - Gray - 1 Each
123 Stock Available
$50.03
LIST: $52.77
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 20" |
| Product Name | 23-gallon Space-Saving Waste Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 11" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Height | 30" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Space-saving Waste Container holds 23 gallons of trash, but protrudes less than 1' from the wall. Sleekly designed container fits under most work tables. Built-in handles allow easy transport and emptying. Waste container includes a built-in bag cinch. A 20-1/4" wide Genuine Joe lid fits neatly on the 20" wide opening and is sold separately.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP188355229 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGOut of Stock
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
Reviews
No Reviews