44% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Brute Square Container - 40 gal Capacity - Square - Rounded Corner, Handle, Smooth, Easy to Clean - 28.8" Height x 27" Width x 23.3" Depth - Gray - 4 / Carton
Out of Stock
$313.88
LIST: $560.64
Product Details
General Information
| Capacity | 40 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 27" |
| Product Name | Brute Square Container |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 23.3" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 28.8" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Brute Square Containers without lids provide more capacity for storage or refuse collection. Square shape offers up to 14 percent more capacity than round containers. Nesting handles allow secure fit for side-by-side use. Rounded corners and smooth contours are easy to clean. Container is USDA Meat and Poultry Equipment Group Listed and assists in complying with HACCP guidelines. Tight-fitting lid (sold separately) helps protect dry goods and other contents.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS16STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP614300BG4 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP18836115 Stock Available
-
Product Code: RCP18834587 Stock Available
-
Product Code: GJO60465123 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700GRAY21 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP356988GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BK16 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BG11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GY140 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews