16% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 23 gal Capacity - Square - Durable, Crack Resistant - 32.9" Height x 16.5" Width x 15.5" Depth - Plastic - Black - 3 / Carton
5 Stock Available
$405.61
LIST: $484.65
Product Details
General Information
| Capacity | 23 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 16.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 15.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 32.9" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Perfect for hotel lobbies, offices, restrooms, shopping malls, restaurants and other public locations, this waste container offers a sleek design for a professional image. Patent-pending can liner cinch allows easy bag retention and eliminates knot tying. Rugged plastic construction is durable and crack-resistant, even under tough indoor/outdoor conditions. Optional self-closing lid (sold separately) enhances appearance and contains odors.
Also Consider
-
Product Code: RCP1926827CTOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP21319291 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YLCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP264360GYCT34 Stock Available
-
Product Code: RCP264360BECT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: SKU-3683641Out of Stock
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1926827Out of Stock
-
Product Code: RCP261000WH6 Stock Available
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP264360YL11 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP614400BG8 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP816088BG7 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGOut of Stock
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835635 Stock Available
-
Product Code: GJO60463CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT5 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews