‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial 45G Ranger Container - Hinged Lid - 45 gal Capacity - Rectangular - Durable, Chemical Resistant - 41.5" Height x 24.9" Width x 24.9" Depth - Black - 1 Each
3 Stock Available
- Modern styling with classic Rubbermaid® durability.
- Ideal for high-capacity waste management for stadiums, parks, shopping malls and other high-traffic areas.
- Permanently attached hinged lid offers easy emptying.
- Metal retainers keep can liners securely in place and eliminate knot tying.
$790.46
Product Details
General Information
| Capacity | 45 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 24.9" |
| Product Name | 45G Ranger Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24.9" |
| Height | 41.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Durable structural foam construction designed for outdoor use. Withstands extreme weather. Permanently attached hinged lid. Metal retainers keep can liners securely in place and out of sight.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS16STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY42 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP18836115 Stock Available
-
Product Code: RCP18834605 Stock Available
-
Product Code: RCP18834587 Stock Available
-
Product Code: GJO60465123 Stock Available
-
Product Code: GJO6046312 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP356988GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BK16 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BG11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
-
Product Code: RCP19019997 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835513 Stock Available
-
Product Code: GJO60464Out of Stock
-
Product Code: GJO60463CT1 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews