5% Off
‹ Prev
Next ›
Genuine Joe 44-gallon Heavy-duty Trash Container - 44 gal Capacity - Heavy Duty, Handle - 24" Height x 31.5" Width x 24" Depth - Gray - 1 Each
25 Stock Available
$91.52
LIST: $96.52
Product Details
General Information
| Capacity | 44 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 31.5" |
| Product Name | 44-gallon Heavy-duty Trash Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 24" |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Manufacturer Website Address | http://www.genuinejoe.com |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 24" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Trash container features a heavy-duty design that's perfect for an assortment of uses. 44-gallon container can be used for general refuse to biohazard waste. Trash container features built-in handles for easy lifting. The bag cinch secures trash bags so they stay in place.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY42 Stock Available
-
Product Code: RCP188355229 Stock Available
-
Product Code: RCP18834605 Stock Available
-
Product Code: GJO6046312 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700GRAY21 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2700BE24 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19719562 Stock Available
-
Product Code: RCP19019997 Stock Available
-
Product Code: RCP18835513 Stock Available
-
Product Code: GJO60464Out of Stock
-
Product Code: GJO60463CT1 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews