2% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Untouchable Square Container - 50 gal Capacity - Square - Crack Resistant, Durable, Compact, Rugged - 34.3" Height x 19.5" Width x 19.5" Depth - Plastic - Gray - 1 Each
40 Stock Available
- Sleek design for a professional image.
- Durable, crack-resistant shell
- Patent-pending can-liner cinch.
- A variety of compatible lids are sold separately.
$305.72
LIST: $311.54
Product Details
General Information
| Capacity | 50 gal |
| Product Color | Gray |
| Width | 19.5" |
| Product Name | Untouchable Square Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 19.5" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Height | 34.3" |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Untouchable® large plastic square waste receptacle features a sleek design for a professional image that's ideal for centrally located collection areas. Patent-pending cinch keeps your can-liner in place, eliminating the need to resize the opening by tying a knot. Durable, crack-resistant shell holds up, even under tough indoor/outdoor conditions. Compatible with variety of swing-top lids -- sold separately.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLS23RCOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18RCOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531Out of Stock
-
Product Code: RCP17797342 Stock Available
-
Product Code: HLCHLS18WRSLOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS18DPOOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS16STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13STVOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13SSOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS13HXOut of Stock
-
Product Code: RCP395800BGCTOut of Stock
-
Product Code: RCP354060GYCT18 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BKCT3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BGCT2 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GYCT5 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GYCTOut of Stock
-
Product Code: RCP1956185CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO60465CT30 Stock Available
-
Product Code: GJO60464CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1779734CTOut of Stock
-
Product Code: RCP1867531CTOut of Stock
-
Product Code: RCP614600BG5 Stock Available
-
Product Code: RCP614500BG3 Stock Available
-
Product Code: RCP354060GY74 Stock Available
-
Product Code: RCP263200GY42 Stock Available
-
Product Code: RCP262000GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP18836157 Stock Available
-
Product Code: RCP18836115 Stock Available
-
Product Code: RCP18834605 Stock Available
-
Product Code: RCP18834587 Stock Available
-
Product Code: GJO60465123 Stock Available
-
Product Code: GJO6046312 Stock Available
-
Product Code: GJO1158125 Stock Available
-
Product Code: RCP9W2100GY4 Stock Available
-
Product Code: RCP395800BGOut of Stock
-
Product Code: RCP356988GY12 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BK16 Stock Available
-
Product Code: RCP356988BG11 Stock Available
-
Product Code: RCP354060BG12 Stock Available
-
Product Code: RCP19719683 Stock Available
-
Product Code: RCP19561856 Stock Available
-
Product Code: RCP19019997 Stock Available
-
Product Code: RCP19019924 Stock Available
-
Product Code: RCP18835513 Stock Available
-
Product Code: GJO60464Out of Stock
-
Product Code: GJO60463CT1 Stock Available
-
Product Code: GJO11581CT5 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews