<
>
Lorell Executive High-back Swivel Chair - Vinyl Seat Material - High Back - 5-star Base - Black - Armrest - 1 Each
28 Stock Available
Product Details
General Information
| Armrest | Yes |
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Color Family | Black |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Product Color | Black |
| Seat Feature | Depth Adjustment ~ Cushioned ~ Upholstered ~ Anti-microbial ~ Lockable ~ Height Adjustment ~ 360° Swivel |
| Product Name | Executive High-back Swivel Chair |
| Width | 28.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Taiwan |
| Depth | 28.5" |
| Height | 45" |
| Features | Arm Width Adjustment ~ Tilt Tension ~ Padded Arm ~ Arm Height Adjustment |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
Also Consider
-
Product Code: LLR63271Out of Stock
-
Product Code: LLR6327032 Stock Available
-
Product Code: LLR86240Out of Stock
-
Product Code: HONCEUY0PW40SLP3 Stock Available
-
Product Code: NTF1780M1A4116Out of Stock
-
Product Code: NTF1780M1A4115Out of Stock
-
Product Code: NTF1780M1A4114Out of Stock
-
Product Code: NTF1780M1A4113Out of Stock
-
Product Code: NTF1780M1A4112Out of Stock
-
Product Code: NTF1780M1A4111Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S116Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S115Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S114Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S113Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8S111Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B116Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B115Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B114Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B113Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B112Out of Stock
-
Product Code: NTF1580Y2A8B111Out of Stock
-
Product Code: BOPB8871BKOut of Stock
-
Product Code: BOPB9479GYOut of Stock
-
Product Code: SAF3490BV3 Stock Available
-
Product Code: BSXVL601VA102 Stock Available
-
Product Code: BVM7551EOut of Stock
-
Product Code: BVM7550EOut of Stock
-
Product Code: BVM7501DOut of Stock
-
Product Code: BVM7501BLKOut of Stock
-
Product Code: BVM7500DOut of Stock
-
Product Code: BVM7500BLKOut of Stock
Alternative Products
Reviews
No Reviews
