34% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring Marble Comp Book
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Inside of covers is printed with class schedule and other useful information.
- Center-sewn and tape bound construction.
- Perfect for note-taking.
- Printed in the traditional marble pattern.
$99.54
LIST: $150.49
Product Details
General Information
| Binding Location | Center |
| Binding Type | Sewn/Tapebound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 7.5" |
| Product Name | Marble Comp Book |
| Height | 0.50" |
| Length | 9.8" |
| Features | Printed ~ Perforated ~ Class Schedule ~ Hard Cover ~ Stiff-back ~ Permanent Bind |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black Marble |
| Country of Origin | Sri Lanka |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Unleash your creativity in this premium composition book! This notebook boasts durable, permanently bound construction to keep your ideas secure. The smooth, plain 15 lb paper is perfect for all your writing needs, from detailed notes to creative sketches. The classic hard cover features attractive styling, offering a touch of personality. Each book provides ample space for all your thoughts and ideas.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: TOP90222147 Stock Available
-
Product Code: TOP3506130 Stock Available
-
Product Code: OXF2625233 Stock Available
-
Product Code: TOP25280461 Stock Available
-
Product Code: ROA97225CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77480CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77293CSOut of Stock
-
Product Code: ROA20198CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13367CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11376CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11295CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10322CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10034CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10021CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13361Out of Stock
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: RED5311020 Stock Available
-
Product Code: RED5301024 Stock Available
-
Product Code: RED33502298 Stock Available
-
Product Code: MEA05222178 Stock Available
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77333657 Stock Available
-
Product Code: ROA77308250 Stock Available
-
Product Code: ROA7726094 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
-
Product Code: RED4348193 Stock Available
-
Product Code: RED33560110 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83255BD3 Stock Available
-
Product Code: SPR8325515 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD76 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSOut of Stock
-
Product Code: ROA97226CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77480CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13507CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13506CSOut of Stock
-
Product Code: ROA12511CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11384CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10359CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA77340143 Stock Available
-
Product Code: ROA77332269 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA77227Out of Stock
Reviews
No Reviews