29% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring College Ruled Four Subject Spiral Wirebound Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- College ruled.
- Smooth writing surface.
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
$249.72
LIST: $353.30
Product Details
General Information
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Number of Sheets | 200 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Width | 9" |
| Product Name | College Ruled Four Subject Spiral Wirebound Notebook |
| Height | 0.75" |
| Length | 11" |
| Features | Storage Pocket ~ Smooth ~ Micro Perforated ~ Coil Locked ~ Snag Proof ~ Easy Tear ~ Hole-punched |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Red ~ Blue ~ Black Green |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV20930Out of Stock
-
Product Code: SPR83255BD3 Stock Available
-
Product Code: SPR8325515 Stock Available
-
Product Code: SPR83253BD76 Stock Available
-
Product Code: SPR8325254 Stock Available
-
Product Code: SPR832512077 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSOut of Stock
-
Product Code: ROA97226CSOut of Stock
-
Product Code: ROA97225CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77480CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77293CSOut of Stock
-
Product Code: ROA20198CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13507CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13506CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13505CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13098CSOut of Stock
-
Product Code: ROA12511CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11384CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11354CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11295CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11097CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11085CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10359CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10322CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10034CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10021CSOut of Stock
-
Product Code: MEA09902175 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA7722269 Stock Available
-
Product Code: RED33360112 Stock Available
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: MEA09120Out of Stock
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA720577 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT496 Stock Available
-
Product Code: MEA099105978 Stock Available
-
Product Code: MEA0520413 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Out of Stock
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101239 Stock Available
-
Product Code: PAC2428Out of Stock
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews