34% Off
‹ Prev
Next ›
Roaring Spring College Ruled Three Subject Spiral Notebook
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Three-hole punched for easy fit in a 3-ring binder.
- College ruled.
- Snag-proof performance with coil-lock wire ends.
- Smooth writing surface.
$202.69
LIST: $306.45
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 120 |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Front Ruling Type | College Ruled |
| Height | 0.50" |
| Length | 10.5" |
| Features | Micro Perforated ~ Printed ~ Divider ~ Smooth |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Cover Color | Black ~ Burgundy ~ Teal ~ Blue |
| Country of Origin | United States |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Width | 8" |
| Product Name | College Ruled Three Subject Spiral Notebook |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Notebook |
Description
Subject wirebound notebook. Smooth, white, 15 lb writing paper is college ruled with a red margin line. Covers are printed on a bright board. Wire ends are coil-locked for snag-proof performance.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: UNV20930Out of Stock
-
Product Code: SPR83255BD3 Stock Available
-
Product Code: SPR8325515 Stock Available
-
Product Code: ROA13367CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11384CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11376CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11354CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11295CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11085CSOut of Stock
-
Product Code: MEA09902175 Stock Available
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: MEA09120Out of Stock
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA720577 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT496 Stock Available
-
Product Code: MEA099105978 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101239 Stock Available
-
Product Code: PAC2428Out of Stock
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: SPR83253BD76 Stock Available
-
Product Code: ROA77293CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13507CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13367CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13364CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13098CSOut of Stock
-
Product Code: ROA12511CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11354CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11197CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11015CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10322CSOut of Stock
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: ROA77230Out of Stock
Reviews
No Reviews