14% Off
‹ Prev
Next ›
Oxford 3-Subject Poly Notebook
28 Stock Available
$25.60
LIST: $29.92
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Front Ruling Type | Wide Ruled |
| Number of Sheets | 150 |
| Product Name | 3-Subject Poly Notebook |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Features | Snag Resistant ~ Sturdy ~ Micro Perforated ~ Moisture Resistant ~ Smooth ~ Resist Bleed-through |
| Length | 10.5" |
| Height | 0.50" |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Country of Origin | Vietnam |
| Cover Color | Assorted |
| Assembly Required | No |
Product Information
| Brand | Oxford |
| Type | Notebook |
Description
Wire-bound notebook is three-hole punched to fit into standard binders. Three dividers keep your subjects separated and offer easy storage for your loose papers. Strong, snag-resistant coil provides sturdy binding and resists catching on backpacks, papers or clothing. Perforated sheets detach easily to keep your book neat and tidy. Three-subject notebook includes 150 sheets of paper.
Also Consider
-
Product Code: UNV20930Out of Stock
-
Product Code: SPR832512077 Stock Available
-
Product Code: ROA97227CSOut of Stock
-
Product Code: ROA97226CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13507CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13506CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13367CSOut of Stock
-
Product Code: ROA12511CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11384CSOut of Stock
-
Product Code: ROA10359CSOut of Stock
-
Product Code: MEA09902175 Stock Available
-
Product Code: ROA77479Out of Stock
-
Product Code: PAC242772 Stock Available
-
Product Code: PAC2426120 Stock Available
-
Product Code: MEA05514192 Stock Available
-
Product Code: MEA09920236 Stock Available
-
Product Code: MEA09910CT496 Stock Available
-
Product Code: MEA099105978 Stock Available
-
Product Code: MEA0520025 Stock Available
-
Product Code: ROA772647 Stock Available
-
Product Code: ROA77230Out of Stock
-
Product Code: ROA7722916 Stock Available
-
Product Code: PACMMK3716034 Stock Available
-
Product Code: PACMMK371452 Stock Available
-
Product Code: PACMMK37101239 Stock Available
-
Product Code: PAC2428Out of Stock
-
Product Code: PAC242549 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: ROA13505CSOut of Stock
-
Product Code: ROA13098CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11376CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11354CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11295CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11097CSOut of Stock
-
Product Code: ROA11085CSOut of Stock
-
Product Code: REDAF91508126 Stock Available
-
Product Code: REDA7150BLK18 Stock Available
Reviews
No Reviews