‹ Prev
Next ›
Xstamper COPY Title Stamp - Message Stamp - "COPY" - 0.50" Impression Width x 1.63" Impression Length - 100000 Impression(s) - Blue - Recycled - 1 Each
Out of Stock
- Pre-inked precision stamp.
- Laser-engraved micro-porous rubber plate.
- Retractable frame.
- Durable, re-inkable design.
- Up to 100,000 impressions on a single cartridge.
- StockCode: XST1006
$15.64
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.63" |
| Impression Width | 0.50" |
| Impression Color | Blue |
| Impression | COPY |
| Weight (Approximate) | 2.08 oz |
| Product Name | COPY Title Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | Japan |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
COPY Title Stamp is pre-inked for 50,000 impressions and re-inkable for 50,000 more, again and again. The laser-engraved rubber makes this stamp strong for many years of use. Retractable frame keeps stamp surface away from desktop until ready to use. Impression size is 1/2" x 1-5/8". Use Xstamper Refill Ink only to refill your stamp. Use of any other ink will void out the warranty.
Also Consider
-
Product Code: SKU-30431441 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431433 Stock Available
-
Product Code: SKU-30011281 Stock Available
-
Product Code: SKU-300112713 Stock Available
-
Product Code: SKU-3053158Out of Stock
-
Product Code: SKU-3053145Out of Stock
-
Product Code: SKU-301392765 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013924Out of Stock
-
Product Code: SKU-301392113 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013915Out of Stock
-
Product Code: SKU-301390519 Stock Available
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: SKU-300112713 Stock Available
-
Product Code: SKU-300112612 Stock Available
-
Product Code: SKU-304313812 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431341 Stock Available
-
Product Code: SKU-304313211 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431319 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431271 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431252 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431239 Stock Available
-
Product Code: SKU-304312211 Stock Available
-
Product Code: SKU-3001121Out of Stock
-
Product Code: XST114077 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431144 Stock Available
-
Product Code: XST10718 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431094 Stock Available
-
Product Code: SKU-304310711 Stock Available
-
Product Code: SKU-30431066 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392856 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392617 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392210 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139202 Stock Available
-
Product Code: SKU-301391910 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139131 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Out of Stock
-
Product Code: SKU-3013908Out of Stock
-
Product Code: SKU-301390712 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Out of Stock
-
Product Code: SKU-301390229 Stock Available
-
Product Code: SKU-30138996 Stock Available
-
Product Code: SKU-301389636 Stock Available
-
Product Code: SKU-301389342 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013892Out of Stock
-
Product Code: SKU-3013890Out of Stock
-
Product Code: SKU-301388913 Stock Available
Reviews
No Reviews