<
>
Lorell Executive Upholstered Mid-Back Chair - Black Seat Color - Fabric Seat Material - Black Back Color - Fabric Back Material - Black Frame Color - 5-star Base - 1 Each
Out of Stock
Product Details
General Information
| Assembly Required | Yes |
| Chair/Seat Type | Executive Chair |
| Base Shape | 5-star |
| Maximum Load Capacity | 275 lb |
| Seat Feature | Upholstered ~ Height Adjustment |
| Product Name | Executive Upholstered Mid-Back Chair |
| Width | 26.3" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 27.5" |
| Country of Origin | China |
| Features | Padded Back ~ Comfortable ~ Tilt Lock ~ Tilt Tension |
| Height | 38.5" |
| Manufacturer Website Address | http://www.lorellfurniture.com |
| Manufacturer | Lorell |
Product Information
| Brand | Lorell |
| Type | Chair |
Description
Also Consider
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
