68% Off
‹ Prev
Next ›
Business Source Lever Archboard - 2.50" Clip Capacity - 8 1/2" x 11" - Lever Arch - Hardboard - Brown - 1 Each
33 Stock Available
- StockCode: BSN01382
$6.75
LIST: $20.91
Product Details
General Information
| Board Material | Hardboard |
| Product Color | Brown |
| Sheet Standard | Legal |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 14" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Lever Archboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Length | 14.5" |
| Manufacturer | Business Source |
| Country of Origin | China |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 2" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Lever Archboard is ideal for filling out applications, taking notes or taking surveys. The arch opens and closes easily with a press of the lever. Arch board features 1/8" hardboard construction with metal lever, nickel-plated arch, 2" capacity and 2-3/4" centers.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: UNV40304Out of Stock
-
Product Code: SAU05612181 Stock Available
-
Product Code: OIC8310341 Stock Available
-
Product Code: BSN28554474 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754678 Stock Available
-
Product Code: SKU-300540110 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005389849 Stock Available
Reviews
No Reviews