61% Off
‹ Prev
Next ›
Business Source Compact Plastic Clipboard - Spring Clip - Plastic - Clear - 12 / Box
253 Stock Available
- Compact writing surface for on-the-go
- Secure forms and other important documents with sturdy metal clip
- Spring mechanism on clip for easy access
- Aligned eyelets for hanging
- Durable plastic for lasting use
- StockCode: BSN01858BX
$29.58
LIST: $75.72
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 6" Width x 9" Length |
| Width | 6" |
| Product Name | Plastic Clipboard |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Business Source |
| Features | Durable ~ Compact ~ Sturdy Clip |
| Length | 9" |
Product Information
| Brand | Business Source |
| Type | Clipboard |
Description
Compact clipboard provides a stylish, functional way to write when you're on-the-go and working without the convenience of a desk. This 6" x 9" size fits well in smaller bags and briefcases or on crowded countertops. Sturdy spring clip secures paper and is made of durable metal. Clipboard is made of durable molded plastic for lasting use.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SKU-3045413Out of Stock
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SAU23519Out of Stock
-
Product Code: SAU23517Out of Stock
-
Product Code: BSN86259Out of Stock
-
Product Code: BSN49265864 Stock Available
-
Product Code: BSN49261976 Stock Available
-
Product Code: SAU215671 Stock Available
-
Product Code: SAU2156541 Stock Available
-
Product Code: SAU1201717 Stock Available
-
Product Code: SAU0571235 Stock Available
-
Product Code: OIC8304812 Stock Available
-
Product Code: SAU2251953 Stock Available
-
Product Code: SAU22517168 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801169 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005392119 Stock Available
-
Product Code: OIC8321950 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews