8% Off
‹ Prev
Next ›
Aluminum Clipboard, Ltr, 9"x12-1/2", Silver
64 Stock Available
- Low-profile clip provides strong holding power.
- Features a built-in retractable hanging hole for easy storage.
- Sturdy aluminum construction offers a smooth writing surface and high durability.
$19.26
LIST: $20.84
Product Details
General Information
| Board Material | Aluminum |
| Product Color | Silver |
| Sheet Standard | Letter |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Aluminum Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.3" |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154261253 Stock Available
-
Product Code: SKU-31542603057 Stock Available
-
Product Code: OIC8310341 Stock Available
-
Product Code: SKU-300539069 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005389861 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews