6% Off
‹ Prev
Next ›
Black n' Red Twin Wire Business Notebook, 11" x 8 1/2", 3 pack
19 Stock Available
$68.00
LIST: $72.10
Product Details
General Information
| Binding Type | Twin Wirebound |
| Product Name | Hardcover Twinwire Business Notebook |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 3 / Pack |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Poland |
| Cover Color | Matte |
| Manufacturer | HAMELIN |
| Features | Perforated ~ Bleed Resistant |
| Length | 1.7" |
| Height | 12" |
Product Information
| Brand | Black n Red |
| Type | Notebook |
Description
Business notebook features page corners that are tagged for SCRIBZEE to build a bridge between your notebook and the cloud by using a free app that saves your notes digitally. This free app, along with your smartphone, scans and digitally saves your notebook pages to the cloud that can then be edited, organized and shared. Optik paper reduces ink-bleed to let you write legibly on both sides and maximize your usable space. Perforated sheets allow clean, consistent removal to prevent tearing your important notes. Double-wire binding allows the notebook to lie flat or be folded back to suit your writing style. Matte cover provides a sophisticated look and feel for the polished professional.
Also Consider
-
Product Code: UNV6661055 Stock Available
-
Product Code: SKU-3488524172 Stock Available
-
Product Code: SKU-348852379 Stock Available
-
Product Code: SKU-5192335Out of Stock
-
Product Code: SKU-348824022 Stock Available
-
Product Code: MEA09932125 Stock Available
-
Product Code: MEA09932CT9 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews