Save 25%
‹ Prev
Next ›
Scratch Pad Notebook, Unruled, 4 X 6, White, 100 Sheets, Dozen
Out of Stock
- Perfect for taking quick notes and sketches.
- Paper made from recycled fiber content.
- Ideal for home or office use.
- Everyday weight paper
$44.73
LIST: $59.53
Product Details
General Information
| Binding Location | Top |
| Binding Type | Glued |
| Front Ruling Type | Unruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Recycled Glue Top Scratch Pad |
| Width | 5" |
| Post-consumer-waste% | 100% |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Height | 8" |
| Features | Rigid ~ Chipboard Backing |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ideal for home or office use, jotting down grocery lists, to-do lists, brainstorming or just doodling. Perfect for taking quick notes and sketches. Paper made from recycled fiber content. Everyday weight paper.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948Out of Stock
-
Product Code: SKU-3058946Out of Stock
-
Product Code: SKU-3045323Out of Stock
-
Product Code: SKU-304528224 Stock Available
-
Product Code: SKU-304528168 Stock Available
-
Product Code: SKU-3045280116 Stock Available
-
Product Code: TOP753516 Stock Available
-
Product Code: TOP753340 Stock Available
-
Product Code: TOP753238 Stock Available
-
Product Code: TOP7531Out of Stock
-
Product Code: TOP75235 Stock Available
-
Product Code: TOP7511380 Stock Available
-
Product Code: TOP7511146 Stock Available
-
Product Code: TOP7488013 Stock Available
-
Product Code: TOP639758 Stock Available
-
Product Code: TOP6375356 Stock Available
-
Product Code: TOP6341030 Stock Available
-
Product Code: TOP6340028 Stock Available
-
Product Code: TOP631604 Stock Available
-
Product Code: TOP63150Out of Stock
-
Product Code: TOP63140Out of Stock
-
Product Code: TOP63130Out of Stock
-
Product Code: TOP631201 Stock Available
-
Product Code: TOP2081158 Stock Available
-
Product Code: TOP2036017 Stock Available
-
Product Code: TOP2030416 Stock Available
-
Product Code: TOP2020413 Stock Available
-
Product Code: TOP2017213 Stock Available
-
Product Code: TOP2017019 Stock Available
-
Product Code: TOP2015235 Stock Available
-
Product Code: TOP2002916 Stock Available
-
Product Code: TOP2001820 Stock Available
-
Product Code: TOP20011Out of Stock
-
Product Code: TOP2000427 Stock Available
-
Product Code: TOP2000211 Stock Available
-
Product Code: PAC491075 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews