23% Off
‹ Prev
Next ›
Gold Fibre Wirebound Writing Pad W/cover, 8 1/2 X 11 3/4, White, Grey Cover
11 Stock Available
- Confidently track and manage large jobs with ease.
- Project ruling provides instant organization for notes, plans and deadlines.
- Premium-weight paper is perforated to detach easily.
- Top-bound snag-resistant coil and extra-strong back are ideal for notes on the go.
$12.98
LIST: $16.77
Product Details
General Information
| Binding Type | Wire Bound |
| Number of Sheets | 70 |
| Product Name | Gold Fibre Classic Wirebound Legal Pads |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Basis Weight | 20 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Mexico |
| Cover Color | Brown |
| Features | Micro Perforated ~ Rigid ~ Chipboard Backing ~ Numbered ~ Easy Tear |
| Height | 0.43" |
| Length | 12.3" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Business Notebooks & Journals |
Description
Ampad Gold Fibre Project Planners help you confidently track and manage large jobs. Premium-weight paper is project ruled with customizable subject line, author and date box and numbered lines to help you prioritize tasks. A snag-resistant coil, sturdy cover and extra-strong back make this book perfect for taking notes on the go. The top-bound format is ideal for lefties.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3058948Out of Stock
-
Product Code: SKU-3058946Out of Stock
-
Product Code: SKU-3045323Out of Stock
-
Product Code: TOP753516 Stock Available
-
Product Code: TOP753340 Stock Available
-
Product Code: TOP753238 Stock Available
-
Product Code: TOP7531Out of Stock
-
Product Code: TOP75235 Stock Available
-
Product Code: TOP7511380 Stock Available
-
Product Code: TOP7511146 Stock Available
-
Product Code: TOP7488013 Stock Available
-
Product Code: TOP639758 Stock Available
-
Product Code: TOP6341030 Stock Available
-
Product Code: TOP6340028 Stock Available
-
Product Code: TOP631604 Stock Available
-
Product Code: TOP63150Out of Stock
-
Product Code: TOP63140Out of Stock
-
Product Code: TOP63130Out of Stock
-
Product Code: TOP631201 Stock Available
-
Product Code: TOP2036017 Stock Available
-
Product Code: TOP2030416 Stock Available
-
Product Code: TOP2020413 Stock Available
-
Product Code: TOP2017213 Stock Available
-
Product Code: TOP2017019 Stock Available
-
Product Code: TOP2015235 Stock Available
-
Product Code: TOP2002916 Stock Available
-
Product Code: TOP2001820 Stock Available
-
Product Code: TOP20011Out of Stock
-
Product Code: TOP2000427 Stock Available
-
Product Code: TOP2000211 Stock Available
-
Product Code: ROA95284CSOut of Stock
-
Product Code: PAC491075 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews