10% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Container - 7.03 gal Capacity - Rectangular - 15" Height x 14" Depth - Blue - 1 Each
2 Stock Available
- Separates recyclables from other refuse for increased waste management compliance.
- Fits snugly under almost any desk.
- Perfect for office use.
$16.08
LIST: $17.96
Product Details
General Information
| Capacity | 7.03 gal |
| Product Color | Blue |
| Width | 10.3" |
| Product Name | Deskside Recycling Container |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Height | 15" |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Depth | 14" |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
The Rubbermaid Commercial Deskside Recycling Bin is an easy and effective way to separate recyclables from other refuse. This recycler is designed to be used in systems with existing office containers and accessories. Placed beside traditional wastebaskets, Rubbermaid Deskside Recycling Bins make it easy to increase waste management compliance.
Also Consider
-
Product Code: RCP356973BECTOut of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUECT37 Stock Available
-
Product Code: RCP264307BLUCT1 Stock Available
-
Product Code: RCP263273CT2 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLUCTOut of Stock
-
Product Code: RCP264307BLU8 Stock Available
-
Product Code: GJO57258CT1 Stock Available
-
Product Code: RCP262073BLU6 Stock Available
-
Product Code: RCP354007BE12 Stock Available
-
Product Code: SAF9931SSOut of Stock
-
Product Code: RCP295773BLUE476 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews