‹ Prev
Next ›
Portfolio Clipboard With Low-Profile Clip, 1/2" Capacity, 8 1/2 X 11, Red
92 Stock Available
- Textured cover provides privacy, protection, and professional look.
- Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard.
- High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place.
- Made from recycled content helps conserve natural resources.
$15.16
Product Details
General Information
| Product Color | Red |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Product Name | Unbreakable Recycled Clipboard |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.5" |
| Manufacturer | Baumgartens |
| Manufacturer Website Address | http://www.b3.net |
| Features | Low Profile Clip |
Product Information
| Brand | Mobile OPS |
| Type | Clipboard |
Description
Textured cover provides privacy, protection, and professional look. Open portfolio and fold the cover back to use as a traditional clipboard. High-friction rubber grips hold letter size papers securely in place. Made from recycled content helps conserve natural resources.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154651478 Stock Available
-
Product Code: SKU-315465056 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154649146 Stock Available
-
Product Code: SKU-315464857 Stock Available
-
Product Code: SKU-315464747 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD78 Stock Available
-
Product Code: SKU-31542729 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427124 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD8 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD7 Stock Available
-
Product Code: SAU215671 Stock Available
-
Product Code: SAU0571235 Stock Available
-
Product Code: OIC8310057 Stock Available
-
Product Code: BSN28554474 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801171 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078001038 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754678 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005392121 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391746 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161132 Stock Available
-
Product Code: BAU6162492 Stock Available
-
Product Code: OIC8321950 Stock Available
Alternative Products
Reviews
No Reviews