19% Off
‹ Prev
Next ›
Plastic Clipboard, 1/2" Capacity, Holds 8 1/2 X 11, Clear
14 Stock Available
- Perfect for traveling or on site needs.
- Has strong low profile metal clip.
- Hang hole.
- Provides a firm writing surface.
$9.54
LIST: $11.85
Product Details
General Information
| Board Material | Plastic |
| Product Color | Clear |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Width | 9" |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Name | Transparent Clipboard |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Manufacturer Website Address | http://www.officemate.com |
| Features | Low Profile Clip |
| Assembly Required | No |
| Clip Capacity | 0.50" |
| Depth | 0.5" |
| Country of Origin | China |
Product Information
| Brand | Officemate |
| Type | Clipboard |
Description
This transparent clipboard provides a smooth writing surface when you're traveling, at the work site and more. Low-profile, metal clip is durably designed to hold papers in place while you write. Firm surface ensures your writing is legible. Sides feature ruler markings for quick measurements. Hang hole allows easy storage between uses.
From the Manufacturer
Also Consider
-
Product Code: SAU2354016 Stock Available
-
Product Code: SAU2254027 Stock Available
-
Product Code: SAU215671 Stock Available
-
Product Code: SAU0571235 Stock Available
-
Product Code: OIC8310057 Stock Available
-
Product Code: BSN28554474 Stock Available
-
Product Code: SAU0571362 Stock Available
-
Product Code: SKU-3007801171 Stock Available
-
Product Code: SKU-30078001038 Stock Available
-
Product Code: SKU-300754678 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005392121 Stock Available
-
Product Code: SKU-3005391746 Stock Available
-
Product Code: OIC8321950 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: UNV40311177 Stock Available
-
Product Code: UNV403062173 Stock Available
-
Product Code: UNV40303Out of Stock
-
Product Code: UNV4030221 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154651478 Stock Available
-
Product Code: SKU-315465056 Stock Available
-
Product Code: SKU-3154649146 Stock Available
-
Product Code: SKU-315464857 Stock Available
-
Product Code: SKU-315464747 Stock Available
-
Product Code: BSN01870BD78 Stock Available
-
Product Code: SKU-31542729 Stock Available
-
Product Code: SKU-315427124 Stock Available
-
Product Code: BSN01867BD8 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD7 Stock Available
-
Product Code: BSN49266185 Stock Available
-
Product Code: SAU21594Out of Stock
-
Product Code: OIC8306321 Stock Available
-
Product Code: SAU00439Out of Stock
-
Product Code: BAUTA161132 Stock Available
-
Product Code: BAU6162492 Stock Available
Reviews
No Reviews