Save 25%
‹ Prev
Next ›
Perforated Writing Pad, 8 1/2 X 11 3/4, White, 50 Sheets, Dozen.
7 Stock Available
- Everyday writing pads are ideal for home or office.
- Perforated sheets detach easily.
- A sturdy back provides firm writing support.
- Classic format.
$64.45
LIST: $86.09
Product Details
General Information
| Binding Type | Stapled |
| Number of Sheets | 50 |
| Product Name | Perforated Ruled Pads - Letter |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |
| Basis Weight | 20 lb |
| Assembly Required | No |
| Cover Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Features | Sturdy Back ~ Header Strip ~ Micro Perforated ~ Chipboard Backing |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Writing Pads offer the ultimate value in reliable everyday legal pads for home or office. The classic format long preferred by attorneys and professionals gives you quick access to notes and lists. A sturdy back provides firm writing support. Micro-perforated sheets detach easily for a tidy, organized notepad.
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: TOP636338 Stock Available
-
Product Code: TOP20322Out of Stock
-
Product Code: TOP20245115 Stock Available
-
Product Code: TOP20244183 Stock Available
-
Product Code: TOP202241 Stock Available
-
Product Code: TOP2022372 Stock Available
-
Product Code: TOP2022221 Stock Available
-
Product Code: TOP2022021 Stock Available
-
Product Code: TOP20031R53 Stock Available
-
Product Code: MEA59878127 Stock Available
Reviews
No Reviews