6% Off
‹ Prev
Next ›
Double Sheets Pad, Legal/wide, 8 1/2 X 11 3/4, White, 100 Sheets
183 Stock Available
- Double-sheet writing pads have twice the sheets of ordinary notepads.
- An extra-strong back provides firm writing support.
- 3-hole punched.
- Fits in standard binder.
$16.46
LIST: $17.49
Product Details
General Information
| Number of Sheets | 100 |
| Product Name | Double Sheet Writing Pad |
| Width | 8.5" |
| Packaged Quantity | 1 / Pad |
| Basis Weight | 15 lb |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | United States |
| Features | Perforated ~ Chipboard Backing ~ Stiff |
| Length | 11.8" |
| Manufacturer | TOPS Products |
Product Information
| Brand | Ampad |
| Type | Notebook |
Description
Ampad Double-Sheet Writing Pads feature twice the sheets of ordinary writing pads, plus an extra-strong back for firm writing support. Each pad is 3-hole punched to fit a standard binder.
Also Consider
-
Product Code: SKU-3044944Out of Stock
-
Product Code: SKU-3053244Out of Stock
-
Product Code: SKU-3053241Out of Stock
-
Product Code: TOP7522Out of Stock
-
Product Code: TOP20602R28 Stock Available
-
Product Code: TOP2007015 Stock Available
-
Product Code: TOP2003239 Stock Available
-
Product Code: TOP2002225 Stock Available
-
Product Code: TOP2002016 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: TOP636338 Stock Available
-
Product Code: TOP20322Out of Stock
-
Product Code: TOP203207 Stock Available
-
Product Code: TOP20245115 Stock Available
-
Product Code: TOP202241 Stock Available
-
Product Code: TOP2022372 Stock Available
-
Product Code: TOP2022221 Stock Available
-
Product Code: TOP2022021 Stock Available
-
Product Code: TOP20031R53 Stock Available
-
Product Code: MEA59878127 Stock Available
Reviews
No Reviews