34% Off
‹ Prev
Next ›
INDEX CARDS,4X6,WHITE,LINED
Ships in 6-10 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
- Great for flash cards, recipes, speech notes and more.
- Multipurpose for a million uses.
- 100# white index paper.
- Conveniently polywrapped to keep them together until you need them.
- StockCode: ROA74844CS
$175.77
LIST: $265.73
Product Details
General Information
| Front Ruling Type | Narrow Ruled |
| Number of Sheets | 100 |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Packaged Quantity | 3600 / Carton |
| Width | 6" |
| Product Name | PaperTrail Ruled Index Cards |
| Height | 0.75" |
| Length | 4" |
| Features | Poly Wrapped ~ Unpunched ~ Unruled ~ Header Line |
| Manufacturer | Roaring Spring Paper Products |
| Basis Weight | 43 lb |
| Country of Origin | India |
Product Information
| Brand | Roaring Spring |
| Type | Note Card |
Description
Find a million uses for these handy index cards. Produced with smooth 100# white index paper, there are 100 cards per polywrapped package.
From the Manufacturer
Also Consider
Alternative Products
Reviews
No Reviews