53% Off
‹ Prev
Next ›
Xstamper VX Pre-inked Small Return Stamp - Message Stamp - 0.50" Impression Width x 1.62" Impression Length - 1 Each
Ships in 3-5 Business Days
Out of Stock
Non-Returnable
$22.89
LIST: $48.81
Product Details
General Information
| Impression Type | Message Stamp |
| Impression Length | 1.62" |
| Impression Width | 0.50" |
| Weight (Approximate) | 0.96 oz |
| Product Name | VX Pre-inked Small Return Stamp |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Shachihata, Inc |
| Country of Origin | United States |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | Stamp & Pad |
Description
VX pre-inked stamps are designed for maximum performance. Stamps do not need a separate stamp pad, are easy to re-ink and convenient to use. Ergonomic plastic mount has a cap that keeps ink away from surfaces. The laser-engraved rubber ensures thousands of clean, clear impressions. Contact customer service to customize dater. Complete orders are shipped within 48 hours of receipt by Xstamper.
Also Consider
-
Product Code: XST182910 Stock Available
-
Product Code: UNV10156Out of Stock
-
Product Code: SKU-3053145Out of Stock
-
Product Code: UNV10049Out of Stock
-
Product Code: TDT886438 Stock Available
-
Product Code: COS03560656 Stock Available
-
Product Code: COS03560565 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392617 Stock Available
-
Product Code: COS03558710 Stock Available
-
Product Code: SKU-301392113 Stock Available
-
Product Code: COS0355852 Stock Available
-
Product Code: COS03558410 Stock Available
-
Product Code: SKU-30139131 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013911Out of Stock
-
Product Code: SKU-3013908Out of Stock
-
Product Code: SKU-301390712 Stock Available
-
Product Code: SKU-3013906Out of Stock
-
Product Code: COS03554419 Stock Available
-
Product Code: COS03554129 Stock Available
-
Product Code: COS0355386 Stock Available
-
Product Code: COS03553534 Stock Available
-
Product Code: COS03553238 Stock Available
-
Product Code: COS035525Out of Stock
-
Product Code: COS035523Out of Stock
-
Product Code: COS03552113 Stock Available
Alternative Products
-
Product Code: XSTC32Out of Stock
-
Product Code: SKU-3001121Out of Stock
-
Product Code: XST114091 Stock Available
-
Product Code: XST114077 Stock Available
-
Product Code: XST113639 Stock Available
-
Product Code: XST11357Out of Stock
-
Product Code: TDT5979Out of Stock
-
Product Code: TDT594527 Stock Available
Reviews
No Reviews