<
>
StarTech.com Cat.5E UTP Patch Network Cable - 6 ft Category 5e Network Cable - First End: 1 x RJ-45 Network - Male - Second End: 1 x RJ-45 Network - Male - Patch Cable - Orange - 1 Each
Out of Stock
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Product Color | Orange |
| Connector Type on First End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Connector Type on Second End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Cable Characteristic | Patch Cable |
| Cable Length | 6 ft |
| Cable Type | Category 5e |
| Cable length | 1.83 m |
| Product colour | Orange |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 82 g |
| Connector(s) | RJ45 Male, RJ45 Male |
Product Information
| Brand | StarTech.com |
| Type | Cables |
Description
Also Consider
Alternative Products
-
Product Code: STCC6PATCH6WHOut of Stock
-
Product Code: STCC6PATCH6PLOut of Stock
-
Product Code: STCC6PATCH6OROut of Stock
-
Product Code: STCC6PATCH6BLOut of Stock
-
Product Code: STCC6PATCH6BKOut of Stock
-
Product Code: STC45PATCH6GNOut of Stock
-
Product Code: BBNC6PC70GY06Out of Stock
-
Product Code: BBNC6PC70BK06Out of Stock
-
Product Code: BBNC5EPC70SGN06Out of Stock
-
Product Code: BBNC5EPC70GN06Out of Stock
-
Product Code: BBNC5EPC70BK06Out of Stock
-
Product Code: BBNCAT6PC006WHOut of Stock
-
Product Code: BBNCAT6PC006GNOut of Stock
-
Product Code: BBNCAT6PC006BKOut of Stock
-
Product Code: BBNCAT5EPC006WHOut of Stock
-
Product Code: BBNCAT5EPC006GYOut of Stock
-
Product Code: BBNCAT5EPC006GNOut of Stock
-
Product Code: CGO00919Out of Stock
-
Product Code: CGO00881Out of Stock
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
