4% Off
‹ Prev
Next ›
Safco Plastic Step-on Waste Receptacle - 17 gal Capacity - Rectangular - 26.3" Height x 19.8" Width x 16.3" Depth - Plastic - Tan - 1 Each
Out of Stock
- Large capacity for high traffic areas.
- Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents.
- Plastic for durability.
$162.90
LIST: $169.00
Product Details
General Information
| Capacity | 17 gal |
| Product Color | Tan |
| Width | 19.8" |
| Product Name | Plastic Step-on Waste Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Depth | 16.3" |
| Country of Origin | China |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Height | 26.3" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Large capacity for high traffic areas such as break rooms and gathering spaces. Step-on feature allows easy access to waste area, while lid helps to conceal contents. Plastic design for durability.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS13DFROut of Stock
-
Product Code: HLCHLSS08ROut of Stock
-
Product Code: HLCHLS05DROOut of Stock
-
Product Code: GJO58897CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO5889714 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9923BL4 Stock Available
-
Product Code: SAF9710BL3 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS6 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SS2 Stock Available
-
Product Code: SAF9685SS5 Stock Available
-
Product Code: RCPST24EPLWH4 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWH5 Stock Available
-
Product Code: RCPSH12EPLSM1 Stock Available
-
Product Code: GJO5889511 Stock Available
-
Product Code: GJO588901 Stock Available
-
Product Code: GJO58887Out of Stock
-
Product Code: GJO588853 Stock Available
-
Product Code: GJO588831 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews