4% Off
‹ Prev
Next ›
Safco Half Round Receptacle - 12.50 gal Capacity - Half-round - 32.5" Height x 17.5" Width x 9" Depth - Steel, Rubber, Plastic - Black - 1 Each
1 Stock Available
- Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas.
- Decals included: Cans, Paper and Recycle.
- Includes three lids: slot, round and half-circle.
$402.90
LIST: $418.00
Product Details
General Information
| Capacity | 12.50 gal |
| Product Color | Black |
| Width | 17.5" |
| Product Name | Half Round Receptacle |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Country of Origin | China |
| Depth | 9" |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Manufacturer | Safco Products |
| Height | 32.5" |
Product Information
| Brand | Genware |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Half-round receptacle is perfect for use in high traffic areas, breakrooms, meeting spaces and collaboration areas. Configure two cans together or place them against the wall for high traffic areas. Includes decals: Cans, Paper and Recycle and three lids: slot, round and half-circle.
Also Consider
-
Product Code: HLCHLSS01RFROut of Stock
-
Product Code: HLCHLSS08ROut of Stock
-
Product Code: HLCHLSS01ROut of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09BOut of Stock
-
Product Code: HLCHLSC01G09AOut of Stock
-
Product Code: HLCHLS05DROOut of Stock
-
Product Code: GJO58897CT2 Stock Available
-
Product Code: GJO5889714 Stock Available
-
Product Code: SAF9935BL1 Stock Available
-
Product Code: SAF9710BL3 Stock Available
-
Product Code: SAF9687SS6 Stock Available
-
Product Code: SAF9686SS2 Stock Available
-
Product Code: SAF9685SS5 Stock Available
-
Product Code: SAF9475BL3 Stock Available
-
Product Code: RCPST12EPLWH5 Stock Available
-
Product Code: RCPSH12EPLSM1 Stock Available
-
Product Code: RCPS3ETBKPL2 Stock Available
-
Product Code: GJO5889511 Stock Available
-
Product Code: GJO58887Out of Stock
-
Product Code: GJO588853 Stock Available
-
Product Code: GJO588831 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews