2% Off
‹ Prev
Next ›
Rubbermaid Commercial Slim Jim Container Swing Lid - Rectangular - Plastic - Gray - 1 Each
2 Stock Available
- Easy access for trash disposal.
- Swings back to hide refuse from view.
- Offers 61% more handsfree disposal area than earlier version.
$73.19
LIST: $74.48
Product Details
General Information
| Product Color | Gray |
| Shape | Rectangular |
| Width | 20.5" |
| Product Name | Slim Jim Container Swing Lid |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Application/Usage | Wastebin |
| Assembly Required | No |
| Depth | 11.7" |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer Website Address | http://www.rubbermaidcommercial.com |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Height | 5" |
| Features | Sturdy ~ Heavy Duty ~ Rust Resistant ~ Easy to Clean |
Product Information
| Brand | Rubbermaid |
| Type | Waste Receptacle |
Description
Top provides easy access for trash disposal, then swings back to hide refuse from view. Offers 61% more handsfree disposal area than earlier version.
Also Consider
-
Product Code: HLCLIDROTRSOut of Stock
-
Product Code: HLCLIDRORECOut of Stock
-
Product Code: HLCLIDROCOPOut of Stock
-
Product Code: RCP268988BKCTOut of Stock
-
Product Code: RCP268988BGCT1 Stock Available
-
Product Code: GJO02343CT4 Stock Available
-
Product Code: RCP268988BK9 Stock Available
-
Product Code: GJO0234321 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews